Elegancki ogród to dzisiaj nie tylko wypielęgnowany trawnik i kwitnące rabaty – coraz częściej ogród to również miejsce odpoczynku. Aby móc cieszyć się wiosną i latem na świeżym powietrzu niezbędna okaże się altana do ogrodu. Nowoczesne altany to nic innego jak funkcjonalne pergole, które pozwolą nam korzystać ze wspaniałej pogody. Co warto wiedzieć o pergolach?

Altana do ogrodu z aluminium 

Altana do ogrodu to idealny wyznacznik miejsca wypoczynkowego – w jej cieniu skryjemy się przed palącym słońcem, urządzimy miejsce do popijania kawy czy podawania posiłków. Altana do ogrodu pozwoli nam lepiej zaaranżować przestrzeń i całkowicie zmieni nasze postrzeganie odpoczynku blisko natury. Jak skonstruowana jest taka altana?

Konstrukcja altany opiera się na aluminiowych elementach łączonych ze sobą modułowo. Konstrukcja jest malowana proszkowo, przez co jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, pojawianiem się oznak korozji. Zintegrowana z konstrukcją rynna pozwala na bezpieczne odprowadzanie wody deszczowej poza obręb altany. Pergola posiada również dach – i to on wzbudza największe zainteresowanie. Altana do ogrodu skutecznie chroni przed słońcem dzięki aluminiowym lamelom – mogą się one obracać wokół własnej osi, przez co sami decydujemy o tym, jak wiele słońca wpada pod altanę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie ochronią nas i meble ogrodowe przed niespodziewanym deszczem. 

Altana do ogrodu – jakie meble wybrać?

Zaprojektowanie miejsca wypoczynkowego, w którym latana do ogrodu gra pierwsze skrzypce nie jest trudne. Przede wszystkim zastanówmy się w jaki sposób chcemy spędzać czas. Jeśli ma to być przestrzeń wypoczynkowa wybierzmy klasyczną sofę narożną, jak również stolik kawowy. Chcąc rozdysponować niewiele miejsca lepszym pomysłem będzie zestaw kawowy składający się z trzech wygodnych foteli i stolika kawowego. 

Comments are closed.