Szczupła i zadbana sylwetka to powód do dumy! Walka z tkanką tłuszczową może być jednak żmudna i czasochłonna, a jej efekty: niezadowalające. Na szczęście medycyna proponuje nam dzisiaj wiele ciekawych zabiegów, których celem jest skuteczne zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest kriolipoliza – jak działa aparat do kriolipolizy? Czy zabiegi tego typu są bezpieczne?

aparat do kriolipolizy – metoda na tkankę tłuszczową!

Zabiegi kriolipolizy są dzisiaj jednymi z najczęściej wykonywanych i najchętniej wybieranych przez osoby odwiedzające lekarzy, ale i kliniki kosmetyczne. Zabieg ten jest bezbolesny i nieinwazyjny, co przekłada się na jego popularność. Wysoka skuteczność zabiegów sprawia, że metoda ta jest jedną z najchętniej wykorzystywanych na całym świecie. Jak przebiega kriolipoliza?

Kriolipoliza to nic innego jak oddziaływanie niskimi temperaturami na tkankę tłuszczową. Niska temperatura uszkadza komórki tłuszczowe, które kolejno są usuwane z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Efekty kriolipolizy są naprawdę zaskakujące – w wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. 

Jak przebiega zabieg? Konieczny jest aparat do kriolipolizy. Jego głowica przykładana jest do wybranego fragmentu ciała – może być to brzuch, uda, pośladki, plecy. Głowica zasysa skórę, a sam zabieg trwa 30-60 minut. W tym czasie na skórę oddziałuje się niską temperaturą. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Po zabiegu wracamy do domu. 

Czy zabiegi kriolipolizy są dla każdego?

Aparat do kriolipolizy pozwala na skuteczną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Czy jednak zabieg ten jest dla każdego? Istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania – są to m.in. wszczepione rozruszniki serca. Przeciwwskazaniem są także choroby wątroby. 

Comments are closed.