Nic tak nie zachęca do odpoczynku jak piękna jesień. Moment, w którym na drzewach zaczynają się pojawiać kolorowe liście oznacza, że sezon wakacyjny się skończył. No może nie do końca się skończył, gdyż są miejsca, w których można spędzić jesienne wakacje w letniej temperaturze. Może nie będzie tak kolorowo jak w Polsce, ale jedno jest pewne. Pogoda będzie taka, że z takich jesiennych wakacji uda się nam wrócić ze wspaniała opalenizną. Oczywiście można liczyć na wypoczynek w kraju, jednak wszyscy wiemy, że nie ma gwarancji dobrej pogody. Dobrej, czyli w miarę ciepłej, słonecznej i co ważne, bez deszczu.

Jesienne wakacje w Turcji

Jeśli chcemy mieć gwarantowaną pogodę, chcemy mieć pewne słońce i wrócić z opalenizną, to na jesienne wakacje powinniśmy się udać właśnie za granicę. Do miejsca, w którym słońce jest gwarantowane, a temperatury są wysokie, chociaż nie są upalne. I pewnie to nikogo specjalnie nie zdziwi, ale takim miejscem jest Turcja.

Kiedy w Polsce mamy jesień, w Turcji nadal jest ciepło i wakacyjnie. Jest chłodniej niż w wysokim sezonie, czyli w lipcu i sierpniu, ale można powiedzieć, że nadal jest upalnie. Słońce błyskawicznie opala, a tych, którzy nie używają kremów z filtrem, nawet za bardzo. Morze jest przyjemnie ciepłe, plaże nie są tak zatłoczone jak w sezonie. Najważniejsze jest to, że wilgotność powietrza się zmniejsza. Jest po prostu przyjemnie. Niektórzy nawet twierdzą, że jesienna pogoda w Turcji jest doskonała na wakacje.

Jeszcze więcej powodów do zadowolenia

Ale to nie wszystkie zalety jesiennych wakacji w Turcji. Faktem jest, że pogoda w październiku i w listopadzie w Turcji jest doskonała. Ale jest też inny powód przemawiający za wakacjami w tym terminie. Jest nim zakończenie sezonu. Związane jest z tym wiele korzyści. O mniejszym tłoku na plażach i przy basenach już wspomnieliśmy. Ale nie można zapominać o tym, że zmienia się tempo życia. Wszystko dzieje się jakby wolniej, przez co wypoczywa się jeszcze lepiej.

Na dodatek sprzedawcy przygotowują się do zakończenia sezonu i obniżają ceny. Nie chcą trzymać towaru przez zimę, wolą go sprzedać. Dzięki temu można w tureckich kurortach zrobić wspaniałe zakupy i sporo zaoszczędzić. Na bazarach pojawiają się sezonowe owoce, czyli granaty. Sok z granatów to coś, czego musicie spróbować będąc na wakacjach w Turcji w październiku lub listopadzie.

Pamiętajcie, że wakacje jesienią w Turcji przedłużają lato. Wysokie temperatury w tym okresie nikogo w Turcji nie dziwią. W Polsce może być różnie. Zatem wakacje jesienią to nic złego. Zwłaszcza, kiedy wiemy, gdzie najlepiej wyjechać.

Comments are closed.

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe https://xann.pl/sitemap Hliníkové pergoly na terasu