Kuchnia w kształcie litery L stanowi nie lada pokusę dla wielu pomieszczeń. Zarówno, jeżeli chodzi o małe, jak również duże pomieszczenia. Można o niej pomyśleć wtedy, kiedy kuchnia stanowi pomieszczenie zamknięte, jak również te otwarte.

Kuchnia w kształcie litery L z dobrym rozstawieniem

Jeżeli chodzi o zalety tego typu rozstawu mebli, wymienić można:

  • możliwość zastosowania trójkąta roboczego,
  • dokładne zaplanowanie wszystkich stref, ułatwiających przygotowanie posiłku,
  • możliwość wykorzystania szafek narożnych, które wbrew obiegowej opinii, są bardzo pojemne i funkcjonalne,
  • jedna z lepszych propozycji, jeżeli chodzi o wąskie kuchnie, gdzie nie ma mowy o rozstawieniu mebli na przeciwległych ścianach.

Aczkolwiek, warto dodać, że szafki narożne z nowoczesnymi systemami, są drogie, dlatego też niekiedy sama cena może stanowić ogromną zaporę.

Jaki styl do kuchni?

Kuchnia w kształcie litery L świetnie dopasowuje się do każdego trendu aranżacyjnego. W przypadku stylu nowoczesnego, szafki kuchenne będą proste, niemal ascetyczne. Skandynawska kuchnia kocha biel, a także blaty drewniane. To ergonomiczne pomieszczenie, gdzie często wykorzystywana jest również szafka nad lodówką. Kuchnia w stylu rustykalnym w swojej konstrukcji przypominać może sielskie, wiejskie pomieszczenie, gdzie często rezygnuje się z wysokiej zabudowy. Biel i czerń to doskonała propozycja do kuchni urządzonej w stylu glamour. Najlepiej, jeżeli przy tym stylu, wybierze się komplet mebli kuchennych, które będą wykończone na wysoki połysk. 

Comments are closed.