Grzybica paznokci to schorzenie zaraźliwe i mogące doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego nie należy jej lekceważyć. Jednym ze sposobów na przywrócenie zdrowia i pięknego wyglądu stopom jest laserowe leczenie grzybicy paznokci. Jest to bardzo skuteczny zabieg, praktycznie bezinwazyjny i bezpieczny.

Grzybica paznokci u nóg – przyczyny i objawy

Przyczyną grzybicy paznokci u nóg jest zarażenie chorobotwórczymi drożdżakami. Mikroorganizmy te rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku, dlatego do zainfekowania najczęściej dochodzi w takich miejscach, jak publiczne baseny, sauny czy prysznice. Czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na grzybicę to: choroby związane z osłabioną odpornością, cukrzyca typu 2, a także starszy wiek. Grzybica paznokci u nóg jest również częstsza u palaczy tytoniu. Choroba bardzo łatwo przenosi się z człowieka na człowieka.

Objawy grzybicy paznokci pojawiają się stopniowo. Płytka paznokcia najpierw zmienia kolor na żółtawy, białawy lub wręcz brązowy. Symptomy szybko rozprzestrzeniają się na cały paznokieć, a następnie na inne palce. Do nieestetycznych zmian skórnych dochodzi również swędzenie, pieczenie i ból. Przypadłość ta ma tendencję do częstego nawracania. Nieleczona może z czasem doprowadzić do rozwoju infekcji bakteryjnej, trwałej utraty paznokcia czy nawet miejscowej martwicy tkanek. Dlatego tak ważne jest znalezienie skutecznej metody usuwania grzybicy paznokci. W Klinice Miracki w Warszawie skorzystamy na przykład z nieinwazyjnego zabiegu laserem Lunula.

Na czym polega laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Laserowe leczenie grzybicy paznokci wykonywane jest przez wykwalifikowanego kosmetologa, który najpierw oczyszcza dokładnie powierzchnię paznokci, a następnie umieszcza stopę pacjenta pod źródłem promieniowania laserowego. Kończyna pozostaje pod wpływem ciągłej energii laserowej przez około 12 minut. Seans jest krótki i bezbolesny, pacjenci odczuwają jedynie ciepło na powierzchni poddanej działaniu urządzenia.

Podczas zabiegu stosowane jest światło o niskim natężeniu, dzięki czemu nie powoduje uszkodzenia paznokcia ani otaczającej go struktury. Technologia wykorzystuje dwie terapeutycznie korzystne długości fal 405 nm i 635 nm. Długość fali 405 nm uszkadza mikroorganizmy grzybowe i powoduje ich natychmiastową śmierć. Długość fali 635 nm zwiększa przepływ krwi w obrębie palców stóp i wzmacnia odpowiedź immunologiczną organizmu na dany patogen. Efektem leczenia jest zdrowa płytka paznokciowa bez niepożądanych reakcji. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ale należy go kilkukrotnie powtórzyć. Najczęściej zaleca się 3-4 zabiegi. Wzrost paznokci u stóp jest wolny (około 1 mm na miesiąc), dlatego efekty laserowego leczenia grzybicy również pojawiają się stopniowo. Poprawa wyglądu stóp zaczyna być widoczna dopiero po kilku miesiącach.

Laserowe usuwanie grzybicy paznokci – czy to bezpieczne?

Laserowe leczenie grzybicy paznokci działa głęboko i jednocześnie bezpiecznie. Laser nie tylko usuwa grzyby, ale też pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, zapobiegając nawrotom choroby. Takie podejście zapewnia naprawdę skuteczną i przede wszystkim mało inwazyjną metodę zwalczania grzybicy paznokci. Jak zapewniają specjaliści, brak jest przeciwwskazań do laserowego usuwania grzybicy paznokci. Zabieg jest bezpieczny dla większości pacjentów, nawet dla osób chorujących na cukrzycę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu grzybicy paznokci, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.