Przygotowywanie posiłków każdego dnia może stać się rutyną – dlatego warto stale dbać nie tylko o nowe przepisy i eksperymentowanie w kuchni, ale też o elementy wyposażenia kuchni, które pozwolą nam maksymalnie uprościć proces gotowania. Szukając sposobów na polepszenie własnej kuchni postaw na nowoczesne garnki, które zaoferują nam topowi producenci. 

Co warto wiedzieć o nowoczesnych garnkach?

Współcześnie producenci proponują nam nowoczesne garnki wykonane ze stali nierdzewnej – wśród nich warto zwrócić uwagę na garnki Gerlach. Nowoczesne garnki stalowe to idealne rozwiązanie zarówno do domowych kuchni, jak i kuchni w restauracjach czy hotelach, gdzie niezbędna jest najwyższa jakość. W naszych domach garnki stalowe sprawdzą się doskonale – pozwolą one na przygoto3wanie wysokiej jakości potraw dopasowanych do naszych gustów. 

Stal nierdzewna 18/10 to materiał wysoce odporny na wysokie temperatury, jak również na odkształcenia czy zarysowania. Nie musimy martwić się o korozję – stal jest zabezpieczona, przez co bez obaw możemy czyścić takie garnki w domowych zmywarkach. Garnki posiadają specjalne dyski w swoich dnach – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnków, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potraw. Efektem ubocznym jest tu oszczędność energii!

Na co zwrócić uwagę w przypadku garnków stalowych?

Zastosowanie innowacyjnego materiału to nie jedyne, co zaproponowali nam producenci. Nowoczesne garnki uzupełnione są o szereg funkcjonalnych dodatków, jak np. profilowane uchwyty i rączki, które tworzone są z materiałów antypoślizgowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie lejków, cedzaków i wewnętrznych miarek do odmierzania płynów – dzięki nim precyzyjnie odmierzymy wodę czy zlejemy sosy. 

Comments are closed.