Aby codzienne gotowanie nie sprawiało problemów i przebiegało szybko, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Jednym z elementów, które warto rozważyć, są noże w bloku. Czy taki komplet pozwoli na usprawnienie przygotowywania posiłków?

Noże w bloku – funkcjonalne rozwiązanie do każdej kuchni

Uzupełnianie wyposażenia kuchni może być żmudne i czasochłonne, dlatego warto szukać rozwiązań, które znacząco ochronią nasz czas. Jednym z nich są noże w bloku – rozwiązanie, które przypadło do gustu olbrzymiej ilości kupujących. Noże w bloku to nic innego jak komplet pięciu noży, które umieszczono w stabilnej podstawie. Rozwiązanie to ma kilka ważnych zalet. Pierwsza z nich to oczywiście spójny wygląd i design proponowanych rozwiązań – noże posiadają rękojeści wykonane z tego samego tworzywa co blok, w którym stoją. Wśród wykorzystywanych tworzyw wymienia się najczęściej lite drewno, stal czy tworzywa syntetyczne o strukturze imitującej granit. Taka różnorodność pozwoli na wybranie kompletu dopasowanego do danego wnętrza. Noże w bloku projektowane w ten sposób staną się nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem, który uzupełnia przestrzeń!

Z jakich materiałów robione są noże w bloku?

Noże w bloku to nie tylko wyjątkowy wygląd – to również wysoka jakość! Uwagę zwracają przede wszystkim ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Stal uzupełniona została dodatkiem pierwiastków takich jak wanad czy chrom – dzięki nim stal staje się bardziej odporna na korozję czy kruszenie. Ostrza posiadają również pewien stopień elastyczności, przez co możliwe jest szatkowanie czy filetowanie pod wybranym kątem. Zadbano też o wygodę i bezpieczeństwo podczas krojenia: rękojeści noży są odpowiednio profilowane, przez co doskonale leżą w dłoni. 

Comments are closed.