Kuchnia powinna być miejscem, gdzie czas spędza się z przyjemnością. Dzisiaj kuchnie to już nie tylko przestrzenie, w których przygotowujemy posiłki. To również miejsca, gdzie podajemy jedzenie, popijamy poranną kawę. By kuchnia mogła być miejscem spotkań, warto wykorzystać przedłużony blat lub kuchenną wyspę i hokery.

Nowoczesne hokery industrialne

Jak stworzyć wygodne miejsce do przesiadywania w kuchni? Okazuje się, że funkcję klasycznego stołu może pełnić przedłużony blat lub też praktyczna wyspa kuchenna. Oba rozwiązania są chętnie wykorzystywane w przypadku industrialnych wnętrz kuchennych. Kuchnia w stylistyce industrialnej inspirowana jest wnętrzami fabryk: duże przeszklenia łączą się tu z meblami o stonowanych kolorach. Wnętrza industrialne dla wielu mogą wydawać się surowe na pierwszy rzut oka. Przy bliższym poznaniu zauważymy, że wnętrza te są eleganckie, zaprojektowane z dbałością o detale. We wnętrzach loftowych królują takie tworzywa jak szkło hartowane, ale też cegła, kamień, lite drewno, metal. We wnętrzach takich próżno szukać klasycznych dekoracji – ich rolę przejmują eleganckie meble i dodatki. Hokery industrialne doskonale wpisują się w ten opis. Hokery pozwolą wygodnie spędzić czas w gronie najbliższych właśnie w kuchni czy w salonie.

Jak tworzone są hokery?

Nowoczesne hokery do kuchni czy salonu to konstrukcje oparte na metalowych profilach. Elementy te są zabezpieczone przed odkształcaniem oraz ścieraniem. Ciemny kolor konstrukcji doskonale pasuje do jasnych siedzisk i oparć, wykonanych z litego drewna (najczęściej jest to drewno dębowe lub bukowe). Konstrukcja dodatkowo jest uzupełniona o podnóżek, który pozwala na przybranie wygodniejszej pozycji. Hokery zaprojektowane w ten sposób zapewniają komfortowy wypoczynek i odpowiednie podparcie dla pleców.

 

Comments are closed.