Jak urządzić mały taras? Warto zadać sobie takie pytanie, aby móc cieszyć się przyjemnością przebywania na świeżym powietrzu. Takie rzeczy są możliwe nawet wtedy, kiedy mieszka się na wielkim osiedlu. Balkon będzie świetnym azylem, miejscem służącym do wypoczynku.

Klasyczny zestaw mebli na świeże powietrze

Jak urządzić mały taras? Z uwzględnieniem odpowiednich mebli. Jedna z najważniejszych rzeczy, która powinna zostać przemyślana na samym początku. Dlaczego? Ponieważ każdy będzie chciał usiąść na balkonie. Od stania mogą jedynie rozboleć nogi. Pod uwagę należy wziąć klasyczny zestaw mebli ogrodowych. W jego skład wchodzą na ogół stolik z sofą i dwoma fotelami. Za dużo? Całkiem możliwe. Zamiast tego można wybrać dwa fotele, samą podwójną sofę lub komplet mebli składanych – łącznie ze stolikiem. Takie zestawy ze spokojem będzie można ze spokojem zmieścić na małej powierzchni.

Jak urządzić mały taras z roślinnością?

Czy na małej powierzchni starczy miejsca na kwiaty? Ledwo wejdą tam meble ogrodowe, a tu jeszcze roślinność, którą trzeba będzie umieścić w doniczkach. Tak, takiego naturalnego elementu nie powinno zabraknąć, ponieważ całą przestrzeń będzie wtedy zdecydowanie przytulniejsza. Wystarczy tylko zainwestować w doniczki podwieszane do sufitu, na specjalnych hakach. W sklepach można otrzymać doniczki, które trzymają się na balustradach tarasowych. Staną się one miejscem do tego, aby posadzić drobne rośliny, np. bratki. Roślinność będzie zawsze cieszyć oko podczas wypoczynku na tarasie. 

Comments are closed.