Wiele kobiet marzy o pięknych, przedłużonych, a także trwałych paznokciach. Jest to również cel pracy stylistek paznokci. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo popularna. W praktycznie każdym salonie kosmetycznym można liczyć na zrobienie paznokci w ten sposób. Istnieją też inne metody zdobienia paznokci, jednakże ostatnio bardzo popularna jest akrylowa, która ma bardzo szerokie grono fanek. Warto dowiedzieć się, na czym ona polega.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – dlaczego jest tak popularna?

Najpierw warto powiedzieć o tym, iż podstawą prawidłowo zrobionej oraz trwałej stylizacji jest zdrowa naturalna płytka paznokcia. Jest to absolutny priorytet, żeby pokusić się następnie o pięknie zrobione paznokcie.

Warto zaznaczyć, że regeneracja naturalnego paznokcia musi być kwestią priorytetową, bowiem wykonanie akrylowej czy nawet żelowej stylizacji na uszkodzonej płytce nie da długotrwałego pożądanego efektu.

W jaki sposób zdobić paznokcie?

Zabieg zdobienia paznokci na niezdrowej płytce może też przyczynić się do tego, iż może zostać ona zniszczona, a ponadto prowadzi do jej deformacji. Jednakże żadna metoda zdobienia paznokci nie przyczynia się sama w sobie do niszczenia naturalnej płytki paznokci.

Trzeba po prostu odpowiednio dbać o swoje paznokcie, a następnie można je zdobić wieloma sposobami. Z pewnością pozostaną one zdrowe, a ponadto będą piękne. Kondycja płytki paznokcia jest sprawą priorytetową, dlatego należy o tym pamiętać w pierwszej kolejności.

Paznokcie akrylowe – jak się je wykonuje?

Żeby wykonać stylizację akrylową należy przyszykować proszek akrylowy, polimer, a także specjalny płyn. Miesza się je w odpowiednich proporcjach. W sklepach można kupić wszelkie akcesoria przeznaczone do akrylowej metody zdobienia paznokci. Warto zaznaczyć, że masa akrylowa powinna bardzo szybko ulec szybszemu twardnieniu. Istnieją produkty, który znacząco ten proces przyspieszają. Ponadto warto stawiać na takie produkty, które cechują się podwyższoną plastycznością.

Jeśli mowa o proszkach akrylowych, to można je kupić w wersji transparentnej, beżowej czy białej. Oprócz tego dostępne są też różowe czy kolorowe. Należy pamiętać o tym, iż akryl utwardza się w samoistny sposób. Z tego powodu do jego utwardzenia nie trzeba stosować lampy LED bądź UV. Żeby skutecznie przeprowadzić zabieg zdobienia paznokci, masę akrylową po utwardzeniu należy opiłować. Z tego powodu metoda akrylowa zdobienia paznokci jest dość prosta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.