Każdy początkujący jeździec i profesjonalista dosiadający konia powinien zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym środkiem ostrożności jest założenie ochronnego nakrycia głowy. W sklepach jeździeckich znajdziemy dwa typy akcesoriów chroniących głowę – kaski i toczki. Czym charakteryzuje się każda z opcji? Jakie nakrycie lepiej spełni swoje zadanie: kask jeździecki czy toczek? Sprawdź!

Czym jest toczek?

Toczek jest tradycyjnym nakryciem głowy wzorowanym na czapce myśliwskiej. Lekkie toczki produkowane są z włókna szklanego. Na ich  przodzie znajduje się niewielki daszek, a z tyłu – ozdobna kokardka. Skorupa po zewnętrznej stronie pokryta jest miękkim, delikatnie połyskującym materiałem dodającym jeźdźcowi elegancji. Toczki zapinane są pod brodą na regulowany pasek z klamrą. W odróżnieniu od kasków, nie mają pokręteł umożliwiających regulację ich obwodu.

Co wybrać: kask jeździecki czy toczek?

Zastanawiasz się, jakie nakrycie głowy zapewni Ci lepszą ochronę: kask jeździecki czy toczek? Odpowiedź jest jednoznaczna: znacznie lepszą ochronę zagwarantuje Ci solidny, atestowany kask wykonany z poliwęglanu. Nowoczesne modele projektowane są w taki sposób, żeby przyjmowały na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie podczas upadku pęka skorupa, a czaszka pozostaje nienaruszona. Ponadto, kaski wyposażone są w pokrętła regulacyjne umożliwiające ich idealne dopasowanie. Komfort jazdy podnoszą systemy wentylacji.

Złoty środek

Nie chcesz rezygnować z eleganckiego wyglądu? Nie musisz iść na kompromisy! W profesjonalnych sklepach jeździeckich znajdziesz obecnie solidne, atestowane kaski stylizowane na toczki. Nowoczesne, dopracowane pod kątem wizualnym nakrycia głowy są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących tradycyjną estetykę, a jednocześnie przestrzegających zasad bezpieczeństwa.

 

 

Comments are closed.