Wzmocnienie mięśni, poprawa postawy i koordynacji ruchowej, lepsza kondycja, nauka empatii i samodzielności, obcowanie z pięknym zwierzęciem i poprawa nastroju to tylko niewielka część ogromu korzyści, jakie daje jazda konna. Warto jednak pamiętać, że piękna dyscyplina jest również niebezpiecznym sportem, którego uprawianie może zakończyć się poważną kontuzją. Każda osoba wsiadająca na dostojne zwierzę powinna bezwzględnie pamiętać o zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Podstawowym elementem mającym zapewnić sportowcowi komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy jest kask. Jaki kask na konia wybrać? Z czego powinien składać się strój jeździecki? Sprawdź!

Kask na konia – co warto wiedzieć?

Kask na konia to podstawowe wyposażenie każdej osoby próbującej swoich sił w jeździectwie. Podczas jego kupna, nie zdawaj się na przypadek. Dobry kask jeździecki powinien być wykonany z lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego materiału. Czołowi producenci najczęściej produkują swoje modele  z poliwęglanu. Tego typu materiał pod wpływem mocnego uderzenia pęka, przejmując na siebie całą siłę wstrząsu, dzięki czemu uszkodzeniu ulega jedynie kask, a czaszka pozostaje nienaruszona. O jakości konkretnych modeli świadczą atesty i certyfikaty.

Pamiętaj o tym, że kask na konia będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie idealnie leżał. Dopasować model o konkretnym rozmiarze pomogą Ci pokrętła regulacyjne.

Co jeszcze się przyda?

Strój jeździecki powinien być przede wszystkim komfortowy. Do podstawowego zestawu jeździeckiego zaliczyć możemy bryczesy z częściowym lub pełnym lejem, czyli grubszą, wzmacnianą częścią ze skóry. Bryczesy zapewniają swobodę ruchów i chronią przed powstawaniem bolesnych otarć. Ponadto, znacznie lepiej niż klasyczne, stosunkowo szerokie buty sportowe sprawdzą się odpowiednio wyprofilowane sztyblety albo oficerki z wąskim noskiem i niskim obcasem.

Comments are closed.