Blockchain development services sprawiły, że na giełdzie kryptowalut pojawia się coraz więcej coinów. Takich, które to wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród potencjalnych inwestorów. Wystarczy tylko umiejętnie “kopać”, aby móc cieszyć się ogromnymi zyskami.

Od czego zacząć?

Technologia blockchain okazała się wielkim objawieniem, wprowadzając jako pierwsze Bitcoiny. Już wtedy wiele osób postanowiło zaryzykować, dokonując inwestycji. Z czasem, kiedy na rynku, dzięki blockchain development zaczęły pojawiać się takie waluty, jak Ether, Terher, Litecoin, Cardano, również nie zabrakło większej liczby chętnych do tego, aby inwestować. Każda kolejna osoba powinna jednak wiedzieć, od czego właściwie rozpocząć pobyt na rynku. Potrzebny będzie wydajny komputer, a najlepiej kilka, jeżeli ktoś naprawdę liczy na konkretne zyski w przyszłości.

Koparki wirtualnych pieniędzy

Blockchain software development nie oznacza, że trzeba kupować lepsze komputery. Właściwie to należałoby powiedzieć, że potrzebna jest lepsza karta graficzna i procesor, zwiększający wydajność sprzętu. Lepiej kupić podzespoły, niż całe komputery. Wymienione podzespoły bazują na mocy obliczeniowej, która podzielona zostanie na pracę urządzenia i co najważniejsze, na kopanie wirtualnych pieniędzy. Komputer stanie się swoistą “koparka”.

Złożone obliczenia matematyczne

Jak możliwe jest kopanie kryptowalut? Wszystko oparte jest na szeregu złożonych obliczeń matematycznych. Ich zasada opiera się na systemie rozproszonego konsensusu (algorytm konsensusu jest mechanizmem, który pozwala użytkownikom lub maszynom koordynować ustawienia rozproszone). Warto zaznaczyć, że im więcej osób będzie działało w obrębie jednej sieci, tym pojawić się mogą większe problemy z wydajnością. Blockchain development company, takie jak np. 10Clouds, oferujące szereg usług (m.in.blockchain application development), pracują nad ulepszeniem obsługi, ale i tak samodzielnie będzie trzeba popracować nad wydajnością swoich GPU. 

Dobre karty graficzne i procesory

Skoro już o podzespołach mowa, to warto wymienić najlepsze karty graficzne, które faktycznie sprawdzą się przy kopaniu. A więc, jeżeli ktoś chciałby dobrze zainwestować, to powinien zwrócić uwagę na:

  • GeForce RTX 3080,
  • Radeon RX 5700 XT,
  • Radeon 6800,
  • GeForce RTX 3060 Ti
  • GeForce RTX 3070.

Wśród procesorów, można wymienić: Intel Core i9-12900K (3700 H/s), AMD Ryzen 9 3900X (4800 H/s), Ryzen 9 3950X (6100 H/s). Aczkolwiek, specjaliści niekiedy zalecają inwestycję w kilka takich procesów i kart graficznych – osobno dla każdego komputera, aby zyski faktycznie były widoczne. 

 

Comments are closed.