Meble industrialne podbijają serca projektantów, które chętnie wykorzystują je w różnych wnętrzach. Świetnie sprawdzają się one w dużych przestrzeniach. Styl loftowy na dobre rozgościł się w polskich domach.

Loftowe pomieszczenia

Zanim ktokolwiek będzie chciał zakupić meble industrialne, powinien pomyśleć o tym, jak ma całe pomieszczenie wyglądać. Jakie kolory będą obowiązywać na ścianach i na suficie, a jakie na podłodze? Gdzie zostaną umieszczone poszczególne elementy wyposażenia?  W tych pomieszczeniach o dużej powierzchni, każdy kąt musi również zostać dobrze doświetlony. Jeżeli się uda to przez duże okna, które pozwalają na wpuszczenie ogromnej ilości światła dziennego. Koniecznością będą i tak lampy w stylu loftowym, które są proste w swojej budowie, ale dają ogrom światła. W szczególności, jeżeli ktoś zdecyduje się na różnorodne źródła światła.

Wielofunkcyjne meble w stylu industrialnym

Nie jest to styl minimalistycznym, ale w stylu loftowym ma się również do czynienia z ograniczeniem użytkowanych przedmiotów do minimum. Po co? Po to, aby zapewnić więcej swobodnej przestrzeni. Dlatego też mówi się o tym, aby meble w stylu industrialnym były wielofunkcyjne. Solidne wykonanie będzie gwarantem długiej żywotności. Loftowa forma łączy w sobie ciekawy wygląd z funkcjonalnością, dzięki czemu są to przedmioty, jakie można wykorzystać w różnych pomieszczeniach. Nie tylko w salonie, jak to wiele osób myśli, ale również w sypialni, czy też przedpokoju, garderobie, a nawet w kuchni. 

Comments are closed.