Hybrydowy manicure jest obecnie szalenie popularny. Kobiety bardzo chętnie poddają się tego typu zabiegom, dzięki którym mogą osiągnąć efekt perfekcyjnie wyglądających dłoni bez konieczności codziennego malowania paznokci. Hybrydy wciąż jednak budzą wiele wątpliwości, dlatego odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania z nimi związane.

Czy metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest bezpieczna?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest bezpieczna. Takie myślenie jest pozostałością z czasów początków hybryd. O ile pierwsze tego typu lakiery zawierały szereg substancji, które w nadmiarze mogły szkodzić pracy układu oddechowego i niszczyły same paznokcie, o tyle stosowane obecnie kosmetyki są bezpieczne.

Co więcej, producenci dokładają wszelkich starań, by dostarczane przez nich preparaty do profesjonalnego manicure zawierały witaminy i minerały wzmacniające paznokcie. Dzięki temu obecnie klientki dobrych salonów kosmetycznych nie mają problemów z uszkodzeniami struktury paznokcia.

Ile czasu hybryda trzyma się na paznokciach i co zrobić, by efekt manicure utrzymać jak najdłużej?

Kolejne pytanie, które zadają sobie panie rozpoczynające przygodę z hybrydową metodą zdobienia paznokci odnosi się do czasu trwałości zabiegu.

Szacuje się, że dobrze zrobione tą metodą paznokcie nie wymagają odświeżania przez okres wynoszący nawet do 3 tygodni. Kobiety, którym każdego dnia zależy na nienagannie wyglądających dłoniach doceniają trwałość zabiegu, pamiętając czasy tradycyjnego manicure, przy którym trzeba było od nowa zmywać i malować paznokcie praktycznie codziennie.

Jednak, aby efekt hybrydy utrzymał się przez 3 tygodnie musi być wykonany przez profesjonalistów, którzy starannie przeprowadzą proces przygotowania płytki paznokciowej przez nałożeniem lakieru, pamiętając między innymi o dokładnym odtłuszczeniu paznokci.

Na trwałość manicure wykonanego metodą hybrydową wpływ ma także czas naświetlania i rodzaj lampy. Urządzenia LED dają lepsze efekty od starszych modeli pracujących w technologii UV.

Jak pielęgnować paznokcie po zdjęciu manicure?

Należy pamiętać także o tym, że nie tylko praca kosmetyczki na wpływ na jakość i trwałość manicure oraz kondycję paznokci. Klientki także powinny przestrzegać na co dzień kilku zasad, takich jak noszenie rękawiczek ochronnych przy kontakcie ze środkami chemicznymi.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci daje długotrwały efekt jeśli klientka nawilża skórę dłoni czy stosuje oliwki natłuszczające skórki wokół paznokci. Korzystanie z usług profesjonalistów i postępowanie zgodnie z ich sugestiami to gwarancja pięknych hybrydowych paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.