Warto zdawać sobie sprawę, że metoda żelowa zdobienia paznokci z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Pozwala na uzyskanie estetycznego końcowego rezultatu, który może utrzymać się na paznokciach nawet przez 3 tygodnie.

Na czym dokładnie polega omawiana metoda?

W najprostszym możliwym ujęciu omawiana metoda żelowa zdobienia paznokci sprawia, że można uzyskać trwałe paznokcie, które będą cechowały się zwiększoną wytrzymałością. Zabieg będzie polegał na nałożeniu utwardzonej masy żelowej na paznokcie. Należy zaznaczyć, że jest ona dodatkowo wzmocniona przy wykorzystaniu wysokiej jakości lampy UV lub LED.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana forma może wytrzymać nawet miesiąc. Warto wiedzieć, że przedstawicielki płci pięknej posiadające paznokcie, które szybko rosną, muszą systematycznie poddawać ich zdobieniu przynajmniej raz na 2 tygodnie. Godny uwagi jest fakt, że żele najlepiej sprawdzą się na zdrowej i silnej płytce.

Jak wygląda zdobienie paznokci metodą żelową?

Rekomendowane jest wybranie się przez kobietę do doświadczonej manikiurzystki. Nie wszystkie panie wiedzą, że żelowe paznokcie można także wykonać samodzielnie w domu. Ostateczny rezultat będzie uzależniony od umiejętności przedstawicielki płci pięknej. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Konieczne jest jej zmatowanie, a także odtłuszczenie specjalistycznymi preparatami.

Następnie trzeba prawidłowo zaaplikować masę żelową. Nie jest zalecane używanie grubej warstwy. Można w ten sposób uzyskać nienaturalny efekt. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie aplikowanie niedużych ilości żelu krótkimi, ale pewnymi ruchami. Kolejnym etapem będzie utwardzenie żelu.

Jak zdobić paznokcie na żelu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie przygotowane paznokcie można pomalować lakierami klasycznymi lub hybrydowymi. Panie muszą pamiętać, aby do zmywania lakieru nie używać zmywaczy, które zawierają w swoim składzie aceton. Może on bowiem przyczynić się do rozpuszczenia żelu i zniszczenia efektu manicure.

Godny uwagi jest fakt, że przedstawicielki płci pięknej mogą bez żadnego problemu nałożyć na paznokcie dowolne ozdoby. Wszystko uzależnione jest od ich preferencji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się brokatowe zdobienia i lśniące pyłki. Ponadto świetnie sprawdzą się różnego rodzaju naklejki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.