Chcąc wygodnie i komfortowo gotować każdego dnia warto zadbać o to, aby nasza kuchnia zaopatrzona była w elementy najwyższej jakości. Poza garnkami ze stali zwróćmy uwagę na zestaw noży kuchennych wykonany ze stali – takie noże nie tylko ułatwią gotowanie, ale też będą ciekawą ozdobą kuchni, dopasowaną do naszych potrzeb. Jak to możliwe?

Zestaw noży kuchennych ze stali

Funkcjonalny zestaw noży kuchennych to element, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni. Zamiast kupować pojedyncze noże warto postawić na komplet, który pozwoli na pełną dowolność i wygodę podczas gotowania. Zestaw noży kuchennych składa się zazwyczaj z pięciu elementów, w tym z noża do pieczywa, tasaka, noża do warzyw, niewielkiego noża do obierania. Nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami – obecnie w topowych sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy noże o ostrzach ze stali nierdzewnej. Stal wzbogacana jest o pierwiastki takie jak chrom, wanad czy molibden – dzięki nim zyskuje ona większą odporność na korozję, kruszenie. Ostrza nowoczesnych noży stalowych posiadają pewien stopień elastyczności – dzięki temu możliwe jest krojenie pod wybranym kątem, filetowanie. Noże posiadają profilowane rękojeści – pozwalają one na to, aby pewnie trzymać nóż oraz by kroić bezpieczniej. Rękojeści tworzone są z materiałów antypoślizgowych, jak również z naturalnego, litego drewna. 

Zestaw noży kuchennych – funkcjonalna ozdoba

Czy wiesz, że zestaw noży kuchennych umieszczony w dedykowanym stojaku to również doskonała ozdoba naszej przestrzeni kuchennej? Nowoczesne komplety oferowane są w funkcjonalnych stojakach, dopasowanych stylem do rękojeści noży. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplety umieszczone w drewnianych stojakach – wspaniale wyglądają one w kuchniach stylizowanych na prowansalskie czy rustykalne. 

Comments are closed.