Wybierając okna do domu, lepiej nie zdawać się na przypadek. Jakość stolarki okiennej wpływa na wiele aspektów codziennego życia. Dobre okna powinny zatrzymywać ciepło wewnątrz domu, wygłuszać dźwięki, wpuszczać do środka maksimum światła słonecznego, dodawać aranżacji uroku… W salonach znajdziesz szeroki wybór okien wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice: drewna, tworzywa sztucznego i aluminium. Od wielu lat nieustannie największą popularnością cieszą się modele z PCV – wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Jak znaleźć najlepsze okna z PCV? Sprawdź nasze rady!

Najlepsze okna z PCV – nowoczesna technologia dla większej oszczędności

PCV, czyli polichlorek winylu powstały na skutek polimeryzacji, jest na szeroką skalę wykorzystywany do produkcji okien. I nic w tym dziwnego: najlepsze okna z PCV wyróżniają się bardzo niskim współczynnikiem Uw, doskonale tłumią dźwięki, nie niszczeją pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV, wilgoć, mróz i wysoką temperaturę. Niektóre modele wyposażane są w zaawansowane systemy antywłamaniowe, na przykład tak zwane szyby bezpieczne, specjalne ryglowanie, monitorowanie elektroniczne czy ukryte okucia.

Pamiętaj o tym, że dobrej jakości okna mogą skutecznie obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie. Aby zminimalizować straty energii, wybierz okna energooszczędne o Uw wynoszącym mniej niż 0,8 W/m2K.

Okna z PCV nie muszą być białe!

Przeszklenia osadzone w wąskich ramach nie do końca współgrają z projektem wnętrz i fasady? Żaden problem! W dobrych salonach znajdziesz stylowe modele pokryte powłokami nadającymi im stylowego, modnego charakteru. Największym zainteresowaniem cieszą się modele pokryte drewnopodobną powłoką oraz wyposażone w aluminiowe nakładki.

Comments are closed.