Świnoujście to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miast Polski, które znajdują się na wybrzeżu. Miasto to położone jest w krainie 44 wysp, z których zamieszkane są tylko trzy: Uznam, Wolin, Krasibór.

Ze względu na korzystne położenie Świnoujście ma doskonale rozwinięta gospodarkę morską i turystyczną. Dodatkowym plusem są na pewno dobre warunki klimatyczne.

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Turystów przyciąga do Świnoujścia piękna plaża i Morze Bałtyckie, wyjątkowo ciepłe w tym miejscu. Jest ona najrozleglejsza na całym polskim wybrzeżu, w najszerszym miejscu ma 130 metrów.Promenada, zabytkowe budowle portowe, dawna stocznia, kapitanat, latarnia morska to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które są warte obejrzenia.

Noclegi w Świnoujściu

Na każdego turystę czeka szeroko rozbudowana baza noclegowa Mogą to być domki letniskowe z aneksami kuchennymi, hotele i wille, a także pokoje w mieście.Apartamenty Świnoujście ma na bardzo wysokim poziomie. Zapewniają standardy, które zadowolą najbardziej wymagających podróżników, za rozsądną cenę. Są to najczęściej pomieszczenia typu studio z balkonem, czy aneksem kuchennym, wyposażone we wszystkie potrzebne urządzenia, położone w dogodnej lokalizacji. Dla rodzin z dziećmi apartamenty Świnoujście to doskonałe rozwiązanie, ponieważ są one w niedalekiej odległości od centrum, czy od plaży, w spokojnych dzielnicach. Dysponują również placami zabaw, czy dobrymi miejscami parkingowymi.

Z czego jeszcze słynie Świnoujście?

Jest tu również najsłynniejsza przeprawa promowa w naszym kraju. Promem można dopłynąć do Szwecji i do innych skandynawskich krajów, np. Danii. W porcie stoją duże statki i jachty, istnieje także możliwość wypożyczenia skuterów wodnych. Statki zabierają turystów w rejsy po Bałtyku.Świnoujście to również uzdrowisko. Pierwsze domy zdrojowe pochodzą z XIX w. symbolem miasta jest Wiatrak Stawa Młyny. Tam właśnie marynarze przybywali kiedyś na okłady z błota, bardzo zdrowego.Warto zobaczyć również Oceanarium, Podziemne Miasto, Muzeum Rybołówstwa Morskiego i Historii Twierdzy Świnoujście.Wyspa Uznam to równocześnie granica z Niemcami. Jest to przejście bardzo popularne, zwłaszcza po zniesieniu kontroli paszportowej, dla turystów z Niemiec i krajów skandynawskich.

Lokalne potrawy Świnoujścia

Kuchnia regionalna jest zbieraniną różnych kulinarnych tradycji ludzi, którzy osiedlili się w tym mieście. Na uwagę zasługują grzyby marynowane z szyszką, kiszka szwedzka, paszteciki gwdowskie z kapustą i grzybami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://apartamenty-bryza.pl/apartamenty/jedno-pokojowee.

Comments are closed.