Wiele osób zadaje sobie pytanie w jaki sposób najlepiej ozdobić ścianę. Ciekawym i niestandardowym rozwiązaniem są szablony dekoracyjne, które potrafią znacznie ulepszyć ogólny wygląd pomieszczenia.

Wykonanie wzorów

Warto pamiętać, że osoby z małym doświadczeniem nie powinny wykonywać skomplikowanych wzorów, ponieważ może się to nie udać. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym wykonaniu należy zatrudnić fachowca, który będzie wyposażony w odpowiednie narzędzia. Oczywiście samodzielne wykonanie wzorów jest o wiele bardziej opłacalne, dlatego powstaje wiele poradników, które dokładnie tłumaczą jak należy stosować szablony dekoracyjne. Najczęściej używane szablony są wykonane z papieru, jednak w ostatnich latach wzrasta sprzedaż szablonów wyprodukowanych z tworzyw sztucznych, takich jak plastik. Pracę można sobie ułatwić używając właściwych narzędzi. Niektóre szablony są ciężkie do wycięcia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup skalpela.

Typy szablonów

Farba musi być nanoszona na ścianę we właściwy sposób. Świetnym pomysłem jest gąbka lub pędzel. Pędzel umożliwia dokładne oraz szczegółowe nakładanie warstw farby. Jeżeli posiadamy większe fundusze to można zdecydować się na spray klejący, który jest rozsądną alternatywą. Farbę można nakładać kilkoma warstwami na szablonach z tworzyw sztucznych. W przypadku farby akrylowej najlepiej opłukać powierzchnię wodą zanim materiał zaschnie. Jednak jest to dobra metoda w przypadku zastosowania preparatów wodnych. Niektóre rozpuszczalniki mogą uszkodzić szablon, dlatego trzeba uważać. Plastikowe szablony dekoracyjne nie powinny być traktowane rozpuszczalnikiem, ponieważ może on wpłynąć negatywnie na konstrukcję.

Taśma malarska

Taśma malarska jest świetna, jeżeli zależy nam na uzyskaniu konkretnych wzorów. Jest to dobra alternatywa dla szablonu dekoracyjnego, jeżeli akurat takiego nie posiadamy pod ręką. Osoby, które mają trochę wolnego czasu mogą wykonać własny szablon. Trzeba wyposażyć się w ostry skalpel oraz folię, którą można znaleźć na starej teczce biurowej. Z reguły im grubsza warstwa folii, tym lepiej, ponieważ wtedy wykonany szablon będzie posiadał większą wytrzymałość. Najszybciej wykonuje się szablony papierowe, jednak ich poważną wadą jest fakt, że są jednorazowe. Jeżeli mamy ciekawy pomysł to można na szablonie dodać napis. Może być wykonany przy użyciu niezmywalnego sprayu. Ciekawym pomysłem jest również wykonanie kilku osobnych szablonów, które następnie można skleić w jeden duży wzór.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k31,szablony-z-tworzywa.html.

Comments are closed.