Ciekawe

Manavgat, czyli autentyczna Turcja

 

Każdy, kto lubi spędzać wakacje w Turcji doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że większość tureckich miejscowości turystycznych jest do siebie podobna. Widać to we wszystkich miastach, które nastawione są na obsługę ruchu turystycznego. Następuje ujednolicenie ofert, poprawienie komfortu, przygotowanie wszystkiego w jak najbardziej europejskim stylu. To nie jest takie złe, gdyż dzięki temu można spokojnie odpoczywać. Spokojnie i wygodnie, gdyż wszystko jest przygotowane z myślą o turystach. Ta cała unifikacja wpływa jednak na brak autentyczności. W takich miejscach coraz trudniej jest doświadczyć prawdziwego, tureckiego życia. Coraz trudniej znaleźć jest miejsca, w których kultywuje się pewne tradycje. Są jednak miejsca, które z dobrym skutkiem opierają się tym zmianom. Takim miejscem jest miasto Manavgat, do którego dzisiaj was zapraszamy

Miasto, które stawia na tradycje

Manavgat to miasto, które znajduje się w prowincji Antalya, w pobliżu miasta o nazwie… Antalya. Jest ono na wskroś typowym miastem. Oferta turystyczna jest skromna. Największą atrakcją jest rzeka oraz niezwykle popularny bazar. Co wpływa na ten stan rzeczy? Dlaczego akurat ta miejscowość nie jest zmieniana pod turystów? Odpowiedź jest bardzo prosta. Położona jest z dala od morza. Czyli nie ma plaży. Co wpływa na fakt, że nie ma tutaj wielu turystów.

Ma to oczywiście sporo zalet. Nie każdy wie, że niedaleko Antalyi jest miejsce, w którym można poznać prawdziwą Turcję. Miejsce, w którym restauracje nastawione są na lokalnych mieszkańców. Dzięki czemu można spróbować to, co Turcy jedzą codziennie. Oryginalny wystrój, który nie stara się być kalką wielkich sieciówek. Po prostu bardzo przyjemne, lokalne restauracje. Które są wszędzie.

Kolejną atrakcją w Manavgat jest słynny bazar. Obywa się on w poniedziałki i czwartki. I jest to zgodne z tradycjami, gdyż to właśnie te dni były dawniej zarezerwowane dla bazarów. To jeden z nielicznych bazarów, na których można się jeszcze targować. Targowanie jeszcze kilka lat było czymś naturalnym w Turcji. Teraz ta tradycja systematycznie zanika i naprawdę, trudno znaleźć miejsca, w których można się targować. Nie licząc oczywiście sklepów ze złotem i futrami.

Największa atrakcja Manavgat

Największą atrakcją Manavgat będzie oczywiście wodospad, który znajduje się na rzece Manavgat. Po samej rzece kursują statki wycieczkowe, na których można spędzić miło kilka chwil. Warto też odwiedzić wspomniany wodospad, gdyż robi on doskonałe wrażenie. Miejscowość ta jest idealna na wakacje dla prawdziwych fanów Turcji, złaknionych autentyczności. Reszta turystów raczej przyjedzie tutaj na krótką wycieczkę, co oczywiście warto zrobić. Jeden dzień w takim miejscu pozwala uświadomić sobie, jak bardzo niektóre rejony Turcji się zmieniają.