Dom i Wnętrze

Technorattanowe meble tarasowe z parasolem

W trakcie lata odpoczynek na świeżym powietrzu to najlepsza opcja – bliskość natury, słońce oraz świeże powietrze pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Chcąc stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe na tarasie koniecznie wybierzmy meble tarasowe z parasolem – dzisiaj producenci zaproponują nam wiele interesujących opcji. Co wybrać?

Meble tarasowe z parasolem – komplety technorattanowe

Decydując się na meble tarasowe z parasolem przede wszystkim warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe. Technorattan jest doskonale znany w Polsce, od lat jednak projektanci proponują nam go w nowej, odświeżonej wersji. Nowoczesne komplety technorattanowe to przede wszystkim świetne parametry techniczne – technorattan jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, wnikanie brudu czy kurzu. Czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnych problemów. Niska waga mebli technorattanowych wynika z zastosowania aluminium malowanego proszkowo. Niska waga znacząco wpływa na łatwość podnoszenia i przenoszenia mebli z miejsca na miejsce.

Meble tarasowe z parasolem o wielu punktach regulacji

Nowoczesne parasole ogrodowe pozytywnie nas zaskoczą – projektowane są one w taki sposób, aby użytkownik mógł dokładnie określić kąt padania cienia. Jest to możliwe dzięki licznym punktom regulacji. Parasol ogrodowy tworzony jest dzisiaj z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia: aluminiowy stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie parasola wokół jego osi.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na czaszę parasola – jest ona tworzona z tkanin technicznych powleczonych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina czaszy jest zabezpieczona przed silnym promieniowaniem UV, wilgocią, wnikaniem brudu. Taka tkanina skutecznie chroni przed ciepłem – w cieniu parasola znajdziemy przyjemny chłód. Meble tarasowe z parasolem najnowszej generacji to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie, które możemy dzisiaj wykorzystać w naszej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.